Zažijte netradiční spojení dvou hudebních světů! Legendární kapela Blaženka a léty prověřený orchestr Příbramská filharmonie vydávají společné album Ve fraku, jehož křest proběhne ve čtvrtek 21. září, od 19:30 na hradčanské Písecké bráně. Na co se můžete těšit?

Pražská rocková skupina Blaženka vznikla v roce 1989. Za dobu svého trvání se v ní prostřídalo několik členů, vydala čtyři alba a zvládla nepočítaně koncertů 

Čtyřiatřicetiletá Blaženka je v nejlepších letech a ukazuje se, že její hudba a texty jsou nadčasové. Právem je ozdobou pražské alternativní hudební scény.

Příbramská filharmonie byla založen v roce 1908. Zaměřuje se na provedení klasických skladeb, repertoárem se ale dostává i k moderní hudbě. Orchestr působí převážně na lokální úrovni, hraje ale i v Praze či Jihlavě. Častá je i spolupráce s hostujícími dirigenty jako je Debasish Chaudhuri (Indie) a David Rutherford (USA), pěveckými sbory z celé republiky, či hraní na festivalech (HFAD). S Blaženkou orchestr nahrál své první album.

To nejlepší z tvorby kapely Blaženka si nyní můžete poslechnout v netradičním provedení na zbrusu novém albu. Mladá talentovaná skladatelka İlay Algür připravila zajímavé aranže oblíbených skladeb v obsazení kapely a velkého orchestru. Posluchači a posluchačky si  toto koncertní provedení mohli vychutnat už dvakrát, poprvé koncertně zaznělo v loňském roce v rámci příbramského Festivalu Odraz, podruhé pak tento červen na vyprodané Letní scéně pražského Vyšehradu.

Po kladném přijetí u publika bylo na místě skladby oficiálně vydat na albu. Nahrávání se uskutečnilo v SONO RECORDS, jednom z nejlepších tuzemských studií. Album se tak místem svého zrodu hrdě zařadí po bok desek interpretů světového formátu (David Bowie, Nazareth, Gypsy Kings..). Mimo perfektní zvuku se pak můžete těšit i na atraktivní grafické zpracování.

Křest alba a společný koncert proběhne ve čtvrtek 21. září 2023, od 19:30 v netradičních prostorách barokní Písecké brány na pražských Hradčanech. Mimo Blaženky a Příbramské filharmonie se můžete těšit i na charismatickou zpěvačku a akeordeonistku Rozálii, která kombinuje svým nezaměnitelným syrovým projevem a úsměvnou slovní ironií, dryáčnický šanson s cynickou romantikou. 
Vstupenky v předprodeji seženete zde.