Mgr. Veronika Kopecká (2015 – současnost)

(20. července 1977, Praha)

Houslistka, pedagožka, skladatelka a dirigentka. Absolventka oboru Hudební věda na Filozofické fakultě UK. Skladbu studovala na Pražské konzervatoři ve třídě E. Douši. Na dirigentskou činnost se připravovala studiem oboru Sbormistrovství na Pedagogické fakultě UK. Za jejího vedení orchestr znovu prožívá rozvoj.

Debashish Chaudhuri (host 2018 – 2019)

(14. října 1975, Kalkata)

Indický dirigent, působil jako vedoucí hudební katedry James‘ School. Dirigoval čtyři pěvecké sbory a aktivně se podílel na místním hudebním životě. Založil školní orchestr St. James ‚a Calcutta School of Music Chamber Orchestra a komorní orchestr při Calcutta School of Music. Po studiích v Indii, Spojených státech amerických, Singapuru a Anglii přijel do České republiky, kde nejprve absolvoval dirigentské kurzy v Kroměříži a následně začal studovat dirigování na Pražské konzervatoři a odkaz A. Dvořáka. V letech 2003 a 2004 studoval u maestra Gianluigiho Gelmettiho na Accademia Musicale Chigiana v italské Sieně. V roce 2004 získal 1. cenu na dirigentské soutěži ve švýcarském Lausanne a v roce 2005 stal prvním Indem, který se probojoval mezi finalisty dirigentské soutěže ve francouzském Besançonu. Od roku 2000 žije v Praze. Je členem správní rady Hudebního festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami a členem volného sdružení profesionálních pianistů PETROF Art Family. Příbramskou filharmonii vedl v letech 2018 a 2019 na velmi ceněných Immersive koncertech v rámci Hudebního festivalu A. Dvořáka, poté i na Dušičkovém koncertu v Příbrami a na Dobříši dirigoval Requiem W. A. Mozarta.

David Rutherford (host 2018 – 2019)

Dirigent, pedagog, sbormistr, zpěvák, ceněný rozhlasový moderátor. Účastní se vysílání z významných hudebních domů (např. Colorado Public Radio Host) a udělal již několik rozhovorů se světově známými skladateli nebo dirigenty jako např. Robert Spano, Bramwell Tovey, John Eliot Gardiner, Olga Kern, Edgar Meyer, Morten Lauridsen, Eric Whitacre nebo Marvin Hamlisch. V současnosti vede Stratus Chamber, Valor Symphonics Youth Orchestra a pravidelně hostuje v Longmont Symphony, věnuje se i pedagogické činnosti. Vedl obory orchestrální hudby a hudebního vzdělání na Colorado Christian University. Stranou v jeho kariéře nezůstává ani zpěv. Působí jako hlavní bas v Cheyenne Symphony orchestra nebo asistent hlavního basu v Greeley Philharmonic Orchestra. Příbramskou filharmonii dirigoval v letech 2018 a 2019 na velmi ceněných Immersive koncertech v rámci Hudebního festivalu A. Dvořáka.

MgA. Pavel Šmolík (2005-2015)

(13. prosince 1979, Plzeň)

Studoval na Konzervatoři v Českých Budějovicích obor chrámová hudba dále na Akademii Múzických Umění v Praze, obor dirigování. V průběhu studia zaznamenal rovněž některé úspěchy v soutěžích, např. absolutní vítězství v interpretačně-improvizační soutěži Voříškův Vamberk 2001. V letech 2001 až 2013 působil v Příbrami jako varhaník a ředitel kůru na Svaté hoře. Kromě soustavné činnosti liturgického a koncertního varhaníka zde vedl chrámový sbor a organizoval hudebně kulturní dění na tomto poutním místě. V Příbrami dále i v současnosti vede Komorní smíšený sbor Dr. Vladimíra Vepřeka a vyučuje zde na ZUŠ A. Dvořáka. Od roku 2002 rovněž vyučuje na Konzervatoři v Č. Budějovicích. Vede zde školní pěvecký sbor, vyučuje varhanní i klavírní improvizaci, gregoriánský chorál a dirigování. V letech 2013 až 2017 pracoval jako regenschori a dómský varhaník v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje, kde i v současnosti vede mužskou gregoriánskou scholu Schola Cantorum Pilsensis . Věnuje se též koncertní činnosti, zaměřuje se na improvizaci. Z projektů jmenujme např. koncertní cyklus „10x varhany pokaždé jinak“ , pořídil nahrávky pro Český Rozhlas (varhany kostela v N. Kníně, záznam Křížové cesty R. Rejška v litoměřické katedrále), v rozhlase spolupracoval i jako spolutvůrce pořadů o duchovní hudbě (např. Tradice zpívaných pašijí a jejich zhudebnění v českém jazyce). V současnosti působí jako regenschori na Svaté Hoře.

Milan Boušek (2002 – 2005)

(1979, Příbram)

Houslista, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka voboru housle (prof. Lukáš Kuta) a v roce 2006 obor dirigování (prof. Hynek Farkač). Po dobu studií na konzervatoři byl členem Pražského studentského orchestru, kde působil jako koncertní mistr a později i dirigent. Jako člen Českého studentského orchestru dirigoval na prestižním festivalu Young Euro Classic 2003 v Berlínském Schauspielhausu.  Překlenul složité období Pf ze začátku nového tisíciletí, kdy se orchestr potýkal s malým počtem stálých členů.